ВАР пропонує викуповувати українську агропродукцію всередині країни

Викуп української аграрної продукції всередині країни може стати рішенням від постійних блокад на кордонах України та ЄС, заявив в ефірі Національного телемарафону заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

За його словами, на сьогодні в черзі на кордоні з Польщею вантажівка стоїть близько тижня. При цьому, черга утворилася з обох боків кордону, що несе багатомільйонні збитки бізнесу, як в Україні, так і в ЄС.

«Під час зустрічі з європейськими колегами ми запропонували вихід із ситуації, що склалась навколо перевезень. Наше рішення – це викуп української продукції всередині нашої країни, а потім перепродаж закордоном. Це б дало змогу навіть заробити Європейському союзу. Нашу пропозицію вже активно підтримує литовська сторона. На рівні їхнього уряду та парламенту вже були заклики до ЄС з проханням розглянути таку пропозицію», – зазначив Денис Марчук.

Загалом проблему з доступом української аграрної продукції на ринки ЄС потрібно вирішувати вже зараз, до вступу України в ЄС, пояснює заступник голови ВАР.

«Ми крок за кроком виконуємо всі поставлені зобов’язання для інтеграції в Євросоюз. А де відповідальність ЄС за порушення домовленостей? Понад 40% завдань, які ми маємо виконати для інтеграції, стосуються аграрного сектора. Сьогодні вже діє безмитне та безперешкодне пересування товарів, яке не виконується повною мірою та постійно порушується. Тому ЄС теж має брати на себе зобов’язання і виконувати їх», – наголосив він.

Денис Марчук додав, що на сьогодні більше страждає бізнес, який везе транзитом товари через Польщу, бо більшість агропродукції не зупиняється у цій країні, а їде в порти до третіх країн.

«Наші перевізники вже шукають контрагентів на інших напрямках, щоб не їхати через Польщу. Їм це вдається. Покупці на нашу агропродукцію будуть завжди, бо вона якісна та більш доступна, ніж європейська. Загалом ситуація схожа на вибивання преференцій від ЄС для польських перевізників. До дій польських блокувальників вже приєднались у Словаччині та придивляються в Угорщині. Це схоже на синхронізовані дії, які ми спостерігали у травні цього року, коли в такій послідовності припинявся імпорт нашої продукції в напрямку Євросоюзу. В хаосі та економічній нестабільності України та ЄС зацікавлена тільки одна країна – це росія», – зауважив Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *