USAID надасть українським аграріям насіння та добрива: заявки приймають у ДАР

Невеликі агровиробники з 1 березня зможуть отримати добрива для ярих і озимих культур та насіння соняшнику завдяки проєкту Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Заявки приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня 2023 року. 

Зазначається, що проєкт спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур. Щоб скористатися можливістю, агровиробникові необхідно подати заявку в ДАР у розділі «Доступні програми» — «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшнику».

«Проєкт забезпечить 6 тис. т мінеральних добрив для підживлення озимих культур і основного та припосівного внесення на ярі культури, а також насіння соняшнику для класичної технології вирощування на площі 28 тис. га. Можливістю зможуть скористатися щонайменше 6 800 ММСП», — говориться у повідомленні. 

Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства.

Також заявники повинні мати загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га, розташованих у наступних областях: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.

Зареєстровані у ДАР заявники зможуть обрати один із трьох видів допомоги: мінеральні добрива для підживлення озимих культур або мінеральні добрива для основного та припосівного внесення на ярі культури або насіння соняшнику.

Крім того, аграрії не повинні здійснювати господарську діяльність на окупованих територіях, території рф та білорусі; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).

У заявці агровиробники можуть обрати один із трьох видів допомоги:

  • або 1 тонну мінеральних добрив для підживлення озимих культур (сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%);
  • або 1 тонну мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (нітроамофоска NPK 16:16:16 або карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%);
  • або до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії «Лімагрейн» (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).

Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *