Стан озимих: на Черкащині очікують на гарний урожай

Зимові погодні умови на Черкащині дали можливість успішно перезимувати озимим культурам. Попри складні умови сівби, можна сподіватися на гарний урожай.

Про це розповів «Суспільному» начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

«Цьогорічна зима може стати запорукою гарного врожаю, як було у схожі роки. Цьому сприяли: ранній затяжний характер весни, а значить ранній початок вегетації та поступовий розвиток посівів, відсутність масштабних засух. На активний розвиток посівів слід розраховувати у третій декаді березня з переходом середньодобової температури через +5°С у бік підвищення, як було у аналогічні роки», — деталізував Постригань.

Він нагадав, що умови для сівби та осінньої вегетації торік були складні через жорстку осінню засуху та пізні строки сівби. Саме це не дозволило озимині досягти безпечної фази для перезимівлі — кущіння. Тож їхній стан був у значній залежності від погодних умов зими.

«Тепла зима з середньою температурою повітря на 3°С вище норми та морозами не нижче 18°С стала на боці аграріїв — ризиків для пошкодження та загибелі рослин не було. Завдяки сплескам «квітневого» тепла навіть покращився фазовий розвиток та добре розвивалася коренева система. Результати відрощування озимих рослин, що були взяті агрометеорологами області 25 січня на тестових полях, підтвердили успішність перезимівлі — пошкоджених та загиблих рослин виявлено не було», — додав метеоролог.

За агрометеорологічними розрахунками, на час відновлення вегетації близько 5% озимини вийдуть із зими в незадовільному стані, що в межах природного фону.

Умови для формування рослин цього року в Черкаській області складаються надзвичайно сприятливо, додав метеоролог.

«Адже завдяки достатній кількості опадів та знову ж таки теплій зимі, яка стримала промерзання ґрунту, значна кількість опадів та талих вод не стікали в річки та низини, а поглиналися ґрунтом. За зимовим визначенням запасів вологи, вологозапаси у метровому шарі ґрунту були на рівні найвищих значень за останні 30 років», — додав фахівець.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *