Посівна-2023: озвучені визначальні фактори

Посівну 2023 року, як у питаннях площ, так і використання технологій, визначатиме кон’юнктура зовнішніх ринків, можливість експорту Чорним морем, тобто продовження «зернової ініціативи», наявність пільгового фінансування та продовження кредитних програм, зниження вартості логістики, доступність кредитів, ціни на добрива та курс валют.

Про це повідомив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Роман Сластьон під час зустрічі Trend&Hedge Club.

Загалом аграрії налаштовані сіяти. Звісно, не всі сільгоспвиробники, які знаходяться поблизу кордону чи на лінії зіткнення, зможуть провести посівну. В зонах потенційного наступу рф існує ризик не зібрати врожай. Також є питання фізичної можливості посіятись — наявність техніки, трактористів. У таких випадках теж сівба навряд чи відбудеться. Деякі агровиробники через зменшення кількості ресурсів для проведення посівної не зможуть вкластися в строки. Тому частина землі залишиться під паром, але це теж потребує витрат: за паром потрібно доглядати, щоб поля не заросли бур’яном.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *