Погода сприяє посіву озимини під урожай-2023

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх сільгоспкультур та посіву озимих під урожай 2023 р. у другій декаді серпня складалися задовільно завдяки дощам.

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, пише «АПК-Інформ».

Як зазначається, оптимальний у багатьох районах рівень вологи в ґрунті продовжив період вегетації пізніх культур, зокрема соняшнику та кукурудзи.

«В окремих районах західних та центральних областей, де спостерігалися сильні дощі та зливи, відмічалося перезволоження верхніх шарів ґрунту, що ускладнювало збирання врожаю та проведення інших польових робіт», — додали експерти.

Одночасно, за даними метеорологів, складалися добрі умови для накопичення продуктивних вологозапасів ґрунту на площах, призначених під сівбу озимих культур (перш за все озимого ріпаку — найбільш ранньої озимої культури) під урожай 2023 р. Так, вміст вологи в орному шарі ґрунту на площах, призначених для сівби озимини, станом на 20 серпня в середньому в півтора раза перевищував минулорічні показники.

«Малосприятливі агрометеорологічні умови для закінчення вегетації пізніх культур та вологонакопичення під сівбу озимини урожаю-2023 переважали в більшості східних та південних областей країни, де утримувалася більш спекотна, ніж у західних та північних областях погода, дощі частіше відмічалися у вигляді локальних малоефективних злив, часто в супроводі шквалів та гроз. Часом спостерігалися суховійні явища, відповідно створювалися несприятливі умови для накопичення продуктивної вологи в ґрунті на площах, призначених під посів озимих культур урожаю наступного року», — повідомили в Укргідрометеоцентрі.

Отже, за спостереженнями метеостанцій, фазовий розвиток сільськогосподарських культур в основному відбувався в строки, наближені до середніх багаторічних, та дещо раніше.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *