Пікових цін на овочі очікувати не варто

Значного підвищення цін на основні продукти борщового набору цього сезону очікувати не варто.

Про це у телеефірі заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

«Є класичні овочі борщового набору — картопля, морква, буряк, цибуля, капуста. Ми упевнені, що пік цін на ці продукти ми уже пройшли, й до цього повертатися не будемо», — сказав він.

Високі ціни минулого року і до середини поточного Висоцький пояснив тим, що у 2022 році через російську окупацію було тимчасово втрачено частину Херсонщини і Запорізької області, де активно вирощують овочі. А оскільки це був кінець лютого — не встигли в інших регіонах їх посадити.

Цього року, за його словами, ситуація інша, оскільки фермери в Центральній і Західній Україні збільшили обсяги. Ба більше, фермери підтверджують готовність наступного року продовжувати вирощувати по всій Україні в разі необхідності.

«Обсяги виробництва цих овочів дають упевненість, що уже таких рекордних цін точно не буде. Є певна споживча інфляція, пов’язана з тим, що зберігання коштує грошей. Зрозуміло, що на кілька відсотків щомісяця вони будуть дорожчати, тому що є витрати на зберігання. Але якихось рекордних ажіотажних цін не передбачається», — підсумував Висоцький.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *