Фуражна пшениця за місяць втратила 8% ціни

Ринок пшениці на початку серпня відзначався здебільшого зростаючими цінами на продовольчу пшеницю і зниженням індикативів на фуражну.

Про це говориться у звіті ринку зернових та олійних за серпень від Української універсальної біржі. 

«Продавці пшениці намагалися не послаблювати свої позиції та тримати ціни на попередніх рівнях, у той час як покупці були більше схильні до зниження індикативів через зростання пропозиції на ринку. У зв’язку із низькою якістю зерна через дощову погоду спостерігалась низька пропозиція продовольчої пшениці. 

На ринку фуражної пшениці прослідковувалася протилежна тенденція, що спонукало рух цін у низхідному напрямку. На ринку кукурудзи продавці намагалися підіймати свої цінові пропозиції, однак, ймовірно, дана тенденція буде недовготривалою, і залишки продукції минулого року в середньостроковій перспективі будуть тиснути на ціни», — зазначили аналітики біржі.

На олійному ринку все більше покупців були в очікуванні на новий врожай, що спричиняло послаблення цін на кінець серпня. На тлі прогнозу високого урожаю олійних ринок продовжив відображати низхідний тренд. Також на послаблення показників вплинув низький попит з боку переробників та країн ЄС.

Середні ціни попиту по Україні на кінець серпня щодо липня:

  • пшениця 2 клас (EXW) — 5 560 грн/т (+0,50%);
  • пшениця 3 клас (EXW) — 5 300 грн/т (-2,93%);
  • пшениця фуражна (CPT) — 4 880 грн/т (-7,92%);
  • кукурудза фуражна (CPT) — 4 460 грн/т (-0,10%).

Протягом місяця спостерігалась тенденція зниження ціни на зернові у світі. В останній тиждень вартість зерна впала, а олійний комплекс демонстрував волатильну динаміку торгівлі та на кінець місяця закрився нижче. Стурбованість зростає у зв’язку з тим, що на Середньому Заході США, як і раніше, переважає сухий прогноз.

«На кінець місяця ціни на пшеницю постійно зазнавали тиску. Історично склалося,  що ціни на пшеницю досягають своєї найнижчої точки приблизно у серпні чи вересні, а поточні спостереження передбачають аналогічну траєкторію цього року. Ціни на кукурудзу CBOT знизились також, і ця тенденція пояснюється сезонним тиском врожаю. Щорічно ціни на кукурудзу зазвичай знижуються у період вересень-жовтень. Цього року, схоже, спостерігається аналогічна траєкторія,» — відмічають аналітики.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *