Ціни на яблука б’ють рекорди

Українським садівникам поточного тижня вдається активно підвищувати ціну на якісне яблуко.

Як повідомляє EastFruit, на сьогоднішній день якісне яблуко з українських господарств надходить у продаж у діапазоні 14-22 грн/кг ($0,37-0,58/кг) залежно від якості, сорту та обсягу партії пропонованої продукції. Це в середньому на 30% вище, ніж наприкінці першого тижня січня поточного року.

Зазначається, що зростання цін на фрукт ключові гравці ринку пов’язують із помітною активізацією торговельно-закупівельної діяльності в цьому сегменті. 

«За словами самих виробників, якщо тижнем раніше попит на місцеве яблуко був відносно невисоким, то вже сьогодні підвищену зацікавленість у закупівлі цієї продукції виявляють покупці практично всіх категорій», — пояснюють аналітики. 

Зазначається, що на сьогодні яблуко в Україні вже надходить у продаж у середньому на 50% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас ціни на яблука поточного сезону продовжують встановлювати все нові рекорди порівняно з минулими п’ятьма сезонами.

Також уточнюється, що ціни на яблука в Україні зараз є чи не найнижчими серед усіх аналізованих країн регіону. Цей факт не виключає подальшого зростання цін у даному сегменті на українському ринку, оскільки не варто очікувати більш доступного імпорту від найближчих сусідів.

«Пропозиція яблука високої якості на ринку України досить обмежена, що також сприяє зростанню цін. Багато садівників наразі пропонують до продажу переважно продукцію, якість якої почала погіршуватися внаслідок тривалого зберігання. Водночас якісне яблуко вони планують продавати не раніше початку весни», — зазначають експерти. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *