Уряд перерозподілив 18 млрд на продбезпеку

Уряд вніс зміни до додатків постанови Кабінету Міністрів України від 3 травня 2022 р. №528 «Деякі питання фінансування закупівлі товарів тривалого зберігання в умовах воєнного стану».

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

Згідно зі змінами, перерозподіляються 18 млн грн на забезпечення продовольчої продукції та пакувальні товари, послуги зі зберігання та/або переробки зерна та збільшено обсяг субвенції на Донецьку, Запорізьку та Київську області (на 7 057 700 грн, 4 600 000 грн та 6 602 340 грн відповідно).

«Ще весною цього року ми виділили регіонам кошти, аби вони могли створити додаткові запаси зерна. Ця робота велася все літо й продовжується зараз. Аби повною мірою створити необхідні запаси, уряд перерозподілить 18 млн грн для Донецької, Київської та Запорізької областей. Попри те, що збір урожаю все ще триває, можемо з упевненістю сказати, що Україна здатна повністю забезпечити внутрішнє споживання власною рослинною агропродукцією та продовжувати експорт», — повідомив після засідання уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зазначається, що для забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання та санітарно-гігієнічними товарами в умовах воєнного стану обласні та Київська міська військові адміністрації мають забезпечити зберігання зерна та/або переробку його на борошно і крупи (за потреби) з компенсацією переробникам послуг із переробки та зберігання зерна за рахунок коштів державного бюджету.

Це передбачено програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану».

Донецькій, Запорізькій та Київській ОВА не вистачає коштів субвенції для розрахунку за послуги зі зберігання зерна, закупленого для задоволення нагальних потреб, проте у Кіровоградській ОВА є залишок невикористаної субвенції. Перерозподіл коштів дозволить покрити видатки цих областей.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *