Від сьогодні податкові накладні розблоковують за новим порядком

Новий порядок зупинення реєстрації податкових накладних, а також новий порядок розгляду скарг на такі рішення набирає чинності сьогодні, 8 липня 2023 року.

Постанова КМУ №574, яка була ухвалена 2 червня 2023 року, тепер набирає чинності, повідомляє «Економічна правда».

Документ запроваджує автоматичне розблокування податкових накладних та розрахунків коригування за виконання певних умов. Так, ухваленими правками передбачено автоматичну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань у разі виведення платника податків із переліку ризикових, а також у разі ухвалення рішення про врахування таблиці даних платника (ТПП).

Також визначено механізм адміністративного оскарження рішень про внесення платника податків до переліку ризикових та неврахування ТПП. Згідно з унесеними змінами, якщо платника внесено до переліку ризикових, то дію рішення щодо обліку ТПП автоматично призупиняють, однак не скасовують, що позбавляє платника податків необхідності повертатися до питання повторного врахування таблиці після виведення його з переліку ризикових.

Крім того, до рішення про внесення платника податків до переліку ризикових додано інформацію про дату занесення до переліку ризикових також і контрагента, операції з яким визначено як ризикові.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *