Молочарі просять закласти держпідтримку галузі у бюджет-2024

Спілка молочних підприємств України (СМПУ) звернулася до Міністерства аграрної політики та продовольства з проханням врахувати потреби молочної галузі під час формування бюджетного запиту для підготовки Держбюджету-2024.

«Хочемо вкотре привернути Вашу увагу до критичної ситуації, яка склалась у молоко-продуктовому підкомлексі, та до необхідності вжиття стимулюючих заходів, зокрема відновлення дії окремих напрямів державної підтримки розвитку тваринництва та переробки с.-г. продукції, передбаченої бюджетною програмою «Фінансова підтримка с.-г. товаровиробників», — говориться у повідомленні об’єднання.

Зазначається, що за останні 6 років (2017-2022) поголів’я корів в Україні знизилось на 36%: у господарствах населення — на 41%, у с.-г. підприємствах — на 18,7 %. Обсяги виробництва молока за цей же період скоротились на чверть із 10,3 млн т у 2017 році до 7,8 млн т у 2022 році. Обсяги надходження молока-сировини на промислову переробку за останні шість років (2017-2022 р.) знизились більш як на 35% (із 4,2 млн т у 2017 р. до 2,7 млн т у 2022 р.).

«Особливо невтішними виглядають результати державного управління молочною галуззю на тлі показників сусідніх із Україною країн, зокрема Польщі», — пояснюють в СМПУ, уточнюючи, що там поголів’я корів більше за українське у 1,5 раза, виробництва молока — удвічі.

Водночас в Україні у 2023 році спостерігається суттєве зниження обсягів експорту молокопродуктів. Натомість обсяги їх імпорту почали зростати, констатують у спілці.

Відновити втрачене поголів’я корів і обсяги виробництва молока буде вкрай непросто. Суб’єкти аграрного бізнесу неохоче інвестують у молочне скотарство через значний обсяг інвестицій у будівництво та забезпечення функціонування молочних ферм і тривалий період їх окупності.

СМПУ від імені суб’єктів молочної галузі закликала міністерство під час формування бюджетного запиту в процесі підготовки проєкту Держбюджету-2024 відобразити бюджетний ресурс для відновлення дії окремих напрямів державної підтримки розвитку тваринництва та переробки с.-г. продукції, а саме:

  • часткове відшкодування вартості племінних корів (телиць, нетелей), сперми, ембріонів;
  • спеціальну бюджетну дотацію за приріст поголів’я корів власного відтворення.

«У разі неможливості закладання відповідного бюджетного ресурсу в проєкті Держбюджету-2024 просимо посприяти… відновленню дії спецрежиму ПДВ при здійсненні операцій із постачання молока-сировини — на уточнених умовах справляння (50/50 — половина сум ПДВ-зобов’язань сплачується до бюджету, інша половина використовується на розвиток молочного скотарства із подальшим аудитом цільового використання бюджетного фонду на молочних підприємствах контролюючими органами)», — пропонують у СМПУ.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *