П’ять східних країн ЄС хочуть заборонити імпорт українського зерна до кінця року

Польща та Словаччина будуть наполягати на продовженні дії заборони на імпорт зерна з України до п’яти країн ЄС до кінця поточного року, незважаючи на закінчення дії зернової угоди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«Я не бачу істотних аргументів для того, щоб чинна заборона закінчилася в середині вересня. Я сподіваюся, що ембарго не закінчиться, що ми зможемо добитися його продовження в нашій коаліції з п’яти країн ЄС», – заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус в інтерв’ю польському радіо.

В свою чергу, міністр сільського господарства Словаччини Йозеф Біреш повідомив про заплановану на 19 липня зустріч у Варшаві представників п’яти східних країн ЄС для того, щоб «підготувати заяву для Європейської комісії, щоб розглянути нашу конкретну ситуацію» та поширити діючу заборону на інші товари.

«Я сподіваюся, що 15 вересня ембарго не закінчиться, і що ми зможемо добитися його продовження в нашій коаліції з п’яти країн ЄС. Ми всіляко підтримуємо Україну, але за умови, що імпорт продовольства не може спотворювати наш внутрішній ринок», – підкреслив міністр.

Нагадаємо, що в Польщі, Словаччині, Болгарії, Румунії та Угорщині до 15 вересня діє заборона на імпорт деяких видів збіжжя з України. Європейська комісія раніше повідомляла про плани поступового скасування цих «виняткових та тимчасових» обмежень.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *