Кількість СЕО, які вважають вигідними інвестиції в Україну, зросла

Кількість керівників компаній, які вважають, що нові інвестиції в Україну будуть вигідними, зросла порівняно з минулим роком майже вдвічі — з 17 до 34%.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією за аналітичної підтримки Gradus Research.

Як зазначається, інтегральний показник Індексу інвестиційної привабливості України незначним чином знизився у 2023 році — до 2,44 балів із 5 можливих (2,48 балів — у другій половині 2022 року).

Наразі більшість, а саме 84% опитаних директорів членських компаній асоціації, вважають інвестклімат несприятливим. Втім, серед них зменшилась кількість респондентів, що вважають його вкрай несприятливим, — з 37 до 24%. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 7% топменеджерів, і ще 9% вважають його скоріше сприятливим.

Попри війну, 32% вважають, що новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну (рік тому так вважали 17% респондентів).

Водночас 57% опитаних компаній, що вже присутні на українському ринку, збираються інвестувати в Україну під час війни, а 79% готові долучатися до процесу відбудови.

Оцінка динаміки інвестклімату за попередній рік залишається стриманою. Майже половина респондентів, а саме 48%, вказують на погіршення інвестиційного клімату, 39% вважають, що суттєвих змін не відбулось, і 13% вважають, що інвестклімат поліпшився.

Протягом наступних шести місяців 38% очікують подальшого погіршення ситуації, а 48% вважають, що інвестклімат не зазнає суттєвих змін. Водночас 14% топменеджерів прогнозують покращення ситуації у першій половині 2024 року.

Повномасштабна воєнна агресія росії проти України продовжує очолювати перелік факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, на другому та третьому місцях — корупція та слабка судова система.

Серед позитивних змін бізнес-лідери найвище оцінили надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, дерегуляційні ініціативи та діджиталізацію державних послуг.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *