Дотації аграріям Львівщини сягнули рекорду

Сільгоспвиробники Львівщини у 2023 році з обласного бюджету в межах заходів Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки отримали 45,1 млн грн, що в 1,8 раза більше, ніж торік.

Про це говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА у Facebook.

Кошти обласного бюджету використано в повному обсязі та спрямовано на розвиток 167 мікро-, малих та середніх суб’єктів підприємництва за такими напрямами, в результаті чого:

  • здешевлено 45,5 млн грн залучених лізингових коштів;
  • надано дотацію в сумі 22,4 млн грн за приріст 747 голів корів;
  • здешевлено вартість придбаного насіння на площу посіву 598 га, з них гречка — 300 га, овочі — 238 га;
  • 25 позичальників отримали 18,1 млн грн кредитів на забезпечення поточної діяльності та для інвестування в об’єкти зберігання сільськогосподарської продукції та переробки;
  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь у сфері органічного виробництва в сумі 0,6 млн грн дозволила зберегти виробництво сертифікованої органічної продукції на площі близько 500 га. 

«У 2023 році було виділено з обласного бюджету найбільший фінансовий ресурс за всю історію існування програм для аграріїв Львівщини. Окрім того, аграрії залучили з державного бюджету в межах програми «єРобота» 88,5 млн грн та міжнародної технічної допомоги 76,7 млн грн. Ми бачимо впевнену тенденцію збільшення СФГ та поголів’я корів у суб’єктів підприємництва. Також долучились до підтримки сільського господарства 8 територіальних громад, які спрямували з місцевих бюджетів 2,8 млн грн фінансового ресурсу», — зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *