Інвестиції у морський експорт дадуть Україні додаткові $5 млрд на рік

Підтримка української економіки Сполученими Штатами є не менш важливою для перемоги над росією, ніж військова допомога.

Про це написала спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер в колонці для The Hill, передає «Укрінформ».

За її словами, економічна допомога створює основу для найбільшої віддачі від інвестицій з погляду державних доходів України.

«Подумайте про Чорне море. Якщо ми зможемо поєднати інвестиції в інфраструктуру, оборону та приватний сектор, ми зможемо допомогти Україні збільшити експорт зерна та сталі до 8 млн т на місяць, що може додати до державної скарбниці України до $5 млрд на рік, зменшивши її залежність від міжнародної підтримки», — розповіла спецпредставниця.

Пріцкер переконана, що економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України, а безпека та економіка утворюють подвійну спіраль, переплетену в зусиллях перемогти росію на полі бою.

За її словами, якщо Конгрес США схвалить фінансування України, Київ зможе залучити набагато більше коштів від інших донорів.

«Наша підтримка української програми Міжнародного валютного фонду генерує додаткову підтримку з боку донорів у всьому світі. Наш запит до Конгресу на $11,8 млрд допоможе залучити майже втричі більше коштів від інших донорів», — зауважила спецпредставниця США.

Вона додала, що кремль робить усе можливе, щоб відрізати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв.

«Якщо ми діятимемо зараз, цей пакет дасть сигнал друзям і ворогам про американське лідерство, силу та рішучість, коли справа стосується перемоги України та її майбутнього як вільної, незалежної, демократичної, економічно процвітаючої держави, інтегрованої в ЄС і НАТО», — сказала Пріцкер.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *