Єврокомісія схвалила план для Ukraine Facility

Європейська комісія 15 квітня схвалила план для Ukraine Facility та запропонувала Раді ЄС ухвалити документ.

Тепер держави-члени ЄС мають один місяць для ухвалення запропонованого ЄК імплементаційного рішення, що відкриє шлях для повноцінного запуску програми Ukraine Facility, говориться у повідомленні Міністерства економіки України. 

«Вперше Україна має комплексний план економічного розвитку на наступні 4 роки. Він спрямований на створення умов для економічного розвитку та європейської інтеграції в багатьох сферах життя країни. Ми раді вітати позитивне рішення з боку Європейської комісії, яке підтверджує наше спільне бачення економічного розвитку держави на шляху до ЄС. Після затвердження імплементаційного рішення в Раді ЄС Європейська комісія також зможе надати Україні до €1,89 млрд у вигляді попереднього фінансування Ukraine Facility. Надалі Україна отримуватиме регулярні виплати за виконання передбачених у плані квартальних індикаторів впродовж 4 років дії програми», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко.

У своєму рішенні Єврокомісія оцінює, що заходи, запропоновані у плані, відповідають цілям Ukraine Facility та мають значний потенціал для посилення економічного зростання, підтримки макроекономічної стабільності, покращення фіскальної ситуації та подальшої європейської інтеграції України. 

У межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility, Україна вже отримала €4,5 млрд фінансової підтримки у березні 2024 року, наступні €1,5 млрд державний бюджет зможе отримати у квітні після підтвердження виконання індикаторів плану, визначених для перехідного фінансування. 

«Українська стратегія реформ та інвестицій пропонує міцну основу для відновлення більш сучасної та процвітаючої України на її шляху до ЄС. Позитивна оцінка Європейською комісією плану відкриє шлях до регулярних виплат у межах Ukraine Facility. Сьогоднішньою пропозицією ми ще раз демонструємо, що Європа буде з Україною стільки, скільки буде потрібно, і що ми готові надати таку необхідну фінансову підтримку», — зазначила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. 

Оцінка плану з боку Єврокомісії ґрунтується на критеріях, встановлених регламентом Ukraine Facility. Зокрема, комісія оцінила, що план цілеспрямовано та збалансовано відповідає цілям Ukraine Facility, викликам, пов’язаним зі вступом України до ЄС, а також потребам у відновленні, реконструкції та модернізації.

Зазначається, що план визначає ключові реформи та напрями для інвестицій, які можуть сприяти сталому економічному зростанню та залученню фінансування для посилення потенціалу зростання країни в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Він також містить якісну систему прозорості, аудиту та контролю, які також будуть посилені в межах передбачених реформ.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *