ДПС пояснила, як рахується мінімальне податкове зобов’язання для землі без НГО

Державна податкова служба оприлюднила формулу, за якою обчислюється мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої не проведена.

Як пише LIGA ZAKON, роз’яснення розміщене у категорії 108.02.02 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Так, МПЗ земель без НГО обчислюється за формулою:

МПЗ = НГО x S x К x М/12, де:

  • МПЗ — мінімальне податкове зобов’язання;
  • НГО — нормативна грошова оцінка 1 га ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю;
  • S — площа земельної ділянки в гектарах;
  • М — кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків;
  • К — коефіцієнт, що становить 0,05.

Зазначається, що тимчасово для розрахунку мінімального податкового зобов’язання за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт «К» застосовується із значенням 0,04.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік становить для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) — 1,0. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель у розрізі років, зокрема, становить: 2017 рік — 1,0; 2018 рік — 1,0; 2019 рік — 1,0; 2020 рік — 1,0; 2021 рік — 1,0 для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).

Для отримання інформації щодо нормативної грошової оцінки 1 га ріллі по Автономній Республіці Крим або по області необхідно звертатися до територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *