Бюджет отримав 1 млн грн від збору чорниці на Волині

Волинські підприємці та фірми, які здійснюють заготівлю чорниці з комерційною метою, сплатили до бюджетів усіх рівнів 1,1 млн грн податкових платежів.

Зокрема, заготівельники перерахували 971 тис. грн ренти за спецвикористання лісових ресурсів і 186 тис. грн податку на доходи фізичних осіб, говориться у повідомленні Державної податкової служби у Волинській області. 

«Ці дані — проміжні, оскільки ягідно-грибний сезон ще триває», — підкреслили у відомстві. 

Тим часом у ДПС області звертають увагу учасників заготівельного бізнесу на те, що обов’язкова умова збору чорниці з комерційною метою — своєчасна сплата до бюджету ПДФО, військового збору та ренти за спецвикористання дарів лісу. 

«Додатковий фінансовий ресурс, що може бути залучений у період заготівлі лісових ресурсів, — важливий для місцевого бюджету. Залучені податки дозволять профінансувати видатки на соціальні питання чи заходи оборонного характеру. Якщо керівники органів місцевої влади володіють інформацією про порушення під час комерційної заготівлі, насамперед про нелегальну закупівлю волинської чорниці чи інших лісових ресурсів бізнес-структурами, які не сплачують податки, повідомте про це податкову», — закликає в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Лисеюк. 

У межах наданих повноважень органи ДПС здійснять необхідні заходи задля виправлення ситуації. Від початку сезону заготівлі  волинські податківці взяли участь у 14 рейдах — обстеженнях місць заготівлі чорниці та 69 перевірках пунктів прийому продукції. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *