Агросектор у топ-3 найцікавіших для іноземних інвесторів напрямів

Іноземні інвестиції в Україну зросли з $500 млн у 2022 році до $1,2 млрд у 2023 році.

Про це повідомила керівниця KSE Institute Наталія Шаповал під час першого Ukraine Business Compact (UBC) Workshop, передає «Інтерфакс-Україна».

«Під час повномасштабного вторгнення в Україну інвестували 43 глобальні компанії, серед яких — Bayer ($65 млн), Carlsberg ($40 млн) і CEMARK, що входить до групи компаній CRH ($30 млн). Ще 12 компаній анонсували інвестиції в Україну», — зазначила Шаповал.

За її словами, на даний момент іноземні компанії активніше інвестують у проєкти у сфері IT, оборони та агробізнесу.

Як зазначив заступник міністра економіки Володимир Кузьо, наразі в Україні розробляються механізми підтримки інвесторів та пом’якшення інвестиційних ризиків. Уряд співпрацює з міжнародними організаціями та експортно-кредитними агентствами, Мінекономіки займається розвитком агентства із залучення інвестицій.

«Ми працюємо над розширенням інфраструктури страхування воєнних ризиків, запущеної минулого року. Цього року ми зарезервували кошти для підтримки значних інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків. Другий напрям нашої роботи спрямований на залучення інвестицій через міжнародні фінансові інституції та інституції фінансування розвитку», — розповів Кузьо.

Крім того, за його словами, Україна очікує поглиблення співпраці з міжнародним діловим співтовариством шляхом залучення українського бізнесу до глобальних ланцюжків виробництва та постачання.

Кузьо повідомив, що Мінекономіки визначило п’ять ключових секторів з інвестиційними можливостями у $292 млрд:

 • енергетика;
 • транспорт і логістика;
 • сільське господарство;
 • «зелена» металургія;
 • критичні матеріали.
 • Пріоритетність цих галузей полягає в тому, що саме вони роблять значний внесок в економіку України, мають глобальний потенціал зростання, а також потребують заміщення зруйнованих потужностей.

  Источник: www.agroportal.ua

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *