Україна за місяць закупила за кордоном свинини на $2 млн

Імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини у листопаді склав 677,7 т сукупною вартістю $2,05 млн. Це майже втричі поступається обсягам завезеного у жовтні та на 41,4% менше, ніж у листопаді 2022 року.

Про це повідомляє асоціація «Свинарі України» з посиланням на дані митної статистики.

«Послаблення імпортної активності у другій половині осені відбулося на тлі сезонного зниження цін на внутрішньому ринку. Так, середні ціни закупівлі у вересні сягнули свого максимуму, після чого сезонно послаблювалися протягом жовтня-листопада. Тож середня ціна закупівлі у листопаді була на 16% нижчою за вересневу позначку. Середня митна вартість імпортованої свинини за відповідний період, навпаки, зросла на 17%: якщо у вересні середньозважена вартість кілограму імпортованої свинини на митному пункті складала $2,58, то в листопаді цей показник перевищив 3 $/кг», — уточнюють фахівці. 

І додають, що здороження торкнулося як м’ясної сировини європейського походження, так і канадської свинини, частка якої у листопаді була переважною — 55% завезеного за листопад.

«Додатковим обмеженням для надходження імпортної свинини стали логістичні проблеми та підвищення транспортних витрат. Утім, за свідченнями імпортерів, вирішальну роль у даному випадку відіграло зниження економічної привабливості імпорту на тлі здешевлення вітчизняної сировини», — додали в асоціації. 

Загальні обсяги імпорту свинини за 11 місяців 2023 року склали 12,6 тис. т, що в 3,7 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року. З огляду на таку динаміку, частка імпортованої свинини відповідатиме 2% загального виробництва та близько 4% промислового, прогнозують у профільній асоціації.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *