Виробники прогнозують здешевлення яєць навесні

Зниження цін на курячі яйця в Україні слід очікувати у квітні-травні.

Про це Delo.ua розповіли в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Зниження цін навесні буде однозначно. Структура виробництва яєць в Україні характеризується приблизно рівною часткою виробництва в промислових підприємствах та домогосподарствах. При цьому в періодах, коли падає платоспроможність населення, що ми спостерігаємо зараз, завжди зростає виробництво яєць в домогосподарствах, що ще збільшить пропозицію. Тому зменшення цін неминуче і може скласти 25-35% в квітні-травні 2023 року від сьогоднішньої ціни», — прогнозує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Експерт додає, що виробники яєць поступово нарощують свої обсяги виробництва. Ціни в супермаркетах — тому підтвердження. Адже навіть на новорічні свята — період, коли ціни на яйця максимальні, — цього сезону практично не спостерігалося зростання цін.
   
В УКАБ пояснюють, що виробництво яєць зараз знаходиться в нетипових умовах, зокрема, внаслідок перебоїв з енергопостачанням порушуються всі технологічні процеси. Використання резервних джерел живлення збільшує собівартість виробництва продукції та ризики втрати поголів’я птиці внаслідок можливих збоїв у роботі. Крім того, війна залишається основним негативним чинником, який впливає і на птахівництво також.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *