На Харківщині за час війни свиней поменшало майже на 60%

Сільськогосподарські підприємства Харківщини станом на 1 грудня минулого року утримували 23,1 тис. голів великої рогатої худоби, 67,8 тис. свиней, 25 тис. овець і кіз, а також 4612,5 тис. голів птиці.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» із посиланням на заступника начальника Харківської ОВА Євгена Іванова.

За його словами, порівняно з 1 лютим 2022 року чисельність великої рогатої худоби за всіма категоріями господарств скоротилася на 38%, свиней — на 56%, овець та кіз — на 43,3%, птиці — на 19,1%.

Зазначається, що до повномасштабного російського вторгнення на Харківщині функціонували 158 сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які займались тваринництвом. Утримували велику рогату худобу 107 господарств, свиней — 50, овець — 29. Птахівництвом займались 13 агропідприємств.

Перебували в окупації та були деокуповані 43 тваринницькі господарства, що становить 27% від загальної кількості. Це, зокрема, 34 підприємства молочного скотарства, 9 підприємств, де відгодовували свиней, 6 господарств  займалися вівчарством і 4 — птахівництвом. Саме на деокупованих територіях Харківської області розташована більшість сучасних високотехнологічних підприємств молочного скотарства, свинарства та м’ясного птахівництва. Ці сільгосппідприємства утримували в області понад 40% великої рогатої худоби, 61% свиней, 46% овець і 48% птиці.

Сьогодні на тимчасово окупованих територіях лишаються 3 потужні молочні господарства Куп’янського району.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *