АЧС виявили на Прикарпатті

Лабораторія виявила збудника африканської чуми свиней (АЧС) у дикій фауні в мисливському угідді ТОВ «Прикарпаття ТУР», що розташоване на території Коломийської міської громади Коломийського району Івано-Франківської області.

Про це говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. 

Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження патологічного матеріалу, відібраного від чотирьох трупів диких свиней, 8 лютого.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС.

Крім того, 7 лютого 2024 року Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області виявило ще трупи диких свиней у результаті епізоотичного обстеження лісових угідь, які також належать ТОВ «Прикарпаття ТУР», на території Коломийської та Надвірнянської міських громад.

«Внаслідок проведеної роботи в лісовому урочищі на відстані 3,5 км від села Кубаївка знайдено місце захоронення 7 трупів диких свиней (1 свиноматка віком 3-3,5 років та 6 підсвинків віком 10-11 місяців)», — говориться у повідомленні. 

Трупи свиней було відкопано, проведено патологічний розтин, відібрано патологічний матеріал для лабораторного дослідження і встановлення діагнозу. Лабораторні дослідження тривають. На місці захоронення трупів диких свиней проведено всі заходи відповідно до діючої інструкції.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *