Земельну реформу відкладати не можна, – міністр

Переносити «на потім» подальші кроки у межах земельної реформи не варто, навпаки – реформа має посилюватися. Таку думку під час публічної дискусії «Ринок земель в Україні: стан, ефективність, прозорість» висловив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

За словами урядовця, земельну реформу позитивно характеризує те, що впродовж кількох років втілення про неї мало говорять. Це означає, що від самого початку було обрано робочий та ефективний варіант відкриття і функціонування ринку землі, хоча свого часу це й викликало бурхливі дискусії.

«Реформа дуже прозора, все, що відбувається з ринком землі, видно щодня в усіх реєстрах, до роботи яких ні в кого немає жодних питань. Із самого початку унеможливлено будь-які корупційні ризики. Адже законодавці не повелися на демагогію й популізм та не підтримали положень про першочергове право володіння для місцевої громади чи для держави, про необхідність величезної кількості погоджень і так далі. Цього нічого немає. І, як показав досвід, ринок розумніший за чиновників та політиків, тож сам усе регулює», – наголосив Сольський.

Він нагадав, що для більшості українців – навіть тих, хто стежить за ситуацією в цій галузі, – майже непомітним було те, що за час втілення земельної реформи до неї кілька разів вносили законодавчі зміни, пов’язані, передовсім, зі спрощенням процедур.

«Відкладати, переносити «на потім» подальші кроки у межах земельної реформи не варто, навпаки – реформа має посилюватися», – переконаний міністр агрополітики.

Читайте також: Петиція ВАР набрала 25 000 голосів: тепер Президент зобов’язаний її розглянути.

Будь-які емоції, заяви про відкладення тих чи інших етапів реформи неактуальні, вважає Сольський. Навпаки, ми маємо швидше рухатися до поставленої мети. Це вигідно як із точки зору власного розвитку, так і для приходу реальних інвестицій та формування цікавого середовища для бізнесу.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *