За 5 років Україна може збільшити виробництво лохини в 4 рази

На початку липня 2023 року в Польщі відбувся саміт Міжнародної організації виробників лохини (IBO summit 2023 in Lublin). Згідно з представленими на саміті дослідженнями, за останні 5 років світовий об’єм вирощеної лохини виріс вдвічі (майже до 2 млн. тон).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Як зазначає Євген Харлан, директор з розвитку ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry), згідно прогнозів в наступні 5 років ринок пропозиції лохини збільшиться ще на 1 млн тонн, тобто на 50%.

«Таке збільшення пропозиції на ринку непокоїть виробників. На саміті дуже детально розглядали питання, за рахунок чого можливо покращити споживання кінцевої продукції та де шукати нові можливості для стимулювання споживання. Також недоцільно забувати про ринок субпродуктів з лохини. В Америці на переробку лохини припадає біля 30% всіх об’ємів вирощеної продукції, в Азії цей показник складає 50%, однак в Європі він тільки близько 10% від загального виробництва.

В переліку 10 країн-лідерів за площами плантацій лохини з Європейських країн присутні Польща (6-е місце), Україна (восьма), Іспанія (на 9-му місці)», – зазначає Євген Харлан.

При цьому в загальному світовому рейтингу по обсягу вирощеної продукції Польща вперше випередила Іспанію та зайняла шосте місце, Іспанія відповідно сьоме, а України немає навіть близько до першої десятки.

«Це пов’язано з тим, що плантації в Україні дуже молоді та не вийшли на повне плодоношення. Урожайність полів Польщі майже вдвічі гірша за врожайність у Іспанії. Згідно даних експертів IBO, Європа має найбільшу кількість молодих площ насаджень лохини які ще не вступили в плодоношення, –  пояснює Євген. 

Екстраполюючи дані статистики та наявні площі лохини в Україні, можна з певністю прогнозувати, що в найближчі 5 років (до 2027 року) загальний урожай лохини в Україні виросте щонайменше в 4 рази та складе не менше 25 тис. тонн свіжої ягоди замість 6-8 тис. тонн минулого року».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *