З липня по вересень 2023 року Kernel заробив $158 на кожній тонні соняшникової олії

Рентабельність EBITDA «Kernel» у сегменті переробки олійних культур залишилася на рівні 158 доларів на тонну для соняшникової олії протягом першого кварталу фінансового року 2024. Хоча рентабельність не змінилась порівняно з попереднім кварталом, вона на 29% менша, ніж у той же період минулого року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

У звіті компанії за І квартал 2024 ФР (липень-вересень 2023 року) зазначається, що Kernel успішно забезпечив потужності для перевантаження рослинної олії на річці Дунай та встановив внутрішні експортні маршрути. Це дозволило знизити волатильність в переробці олійних культур і обсягах продажу рослинної олії.

«Таким чином, олійноекстракційні заводи «Кернел» у І кварталі 2024 фінансового року переробили 610 тис. т олійних культур (насіння соняшнику та ріпаку), що на 5% менше порівняно з попереднім кварталом через сезонний дефіцит насіння соняшнику», – йдеться у звіті.

Наприкінці сезону компанія перейшла на переробку ріпаку на двох своїх заводах, обробивши 112 тисяч тонн за три місяці.

Два з восьми заводів Kernel через бойові дії досі залишаються недоступними в Харківській області.

«Основні показники сегменту переробки олійних культур у 2024 фінансовому році залишаються загалом сприятливими. Новий урожай насіння соняшнику оцінюється в 14 млн т, що на 18% більше, ніж у минулому році», – вказано в звіті.

У компанії прогнозують зростання обсягів переробки насіння в Україні на 10-15% порівняно з попереднім роком. Однак ціни на соняшникову олію залишаються низькими, що впливає на прибутковість сегмента, додають у Kernel.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *