Уряд пропонує місцевій владі «скинутись» на програми підтримки бізнесу

Держава наступного року планує збільшити програми підтримки бізнесу та закликає місцеву владу долучатись до їх співфінансування. У 2023 році малі та середні підприємства зможуть отримати від держави 15 тисяч грантів на розвиток, розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко під час виступу на XVІІ Українському муніципальному форумі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

«Стійкість України – в стійкості малого й середнього українського бізнесу та місцевих громад. Наступного року Уряд розширить програми підтримки бізнесу  і ми закликаємо місцеві громади долучатись до їх співфінансування. Зокрема, на 2024 рік ми заклали в бюджет 18 млрд грн на продовження доступного кредитування вітчизняних підприємців за програмою 5-7-9%. Продовжимо грантові програми для започаткування або розширення бізнесу. Наступного року ми можемо видати 14 тисяч мікрогрантів для малого бізнесу – до 250 тисяч грн та 1 тисячу грантів для переробних підприємств, які можуть отримати до 8 мільйонів грн на розвиток», – розповіла Юлія Свириденко.

За її словами, в наступному році також буде діяти програма часткової компенсації виробництва сільгосптехніки, що дозволить підтримати вітчизняних машинобудівників та стимулювати їх розвиток.

Вперше в бюджеті закладений 1 млрд грн на розширення мережі індустріальних парків, на території яких підприємці  можуть користуватися низкою пільг. Долучитися до створення індустріальних парків мають можливість і місцеві органи влади. Та у такий спосіб розвивати ті економічні галузі, які потрібні конкретній громаді. А ще – це нові робочі місця в регіоні та додаткові надходження до місцевого бюджету.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *