Український агроекспорт – не головна причина блокування кордонів, – Денис Марчук

Блокуючи кордон з Україною, страйкарі намагаються врегулювати власні проблеми, вважає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. Таким чином тему українського агроекспорту вони використовують для того, щоб вибити для себе преференції з боку своїх урядів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Ми бачили подібну ситуацію в Польщі. Там зав’язався діалог влади, аграріїв і фермери та перевізники цієї країни закінчили мітингувати, але раптово почали блокувати кордон на території Румунії. Начебто наша агропродукція заважає роботі їх фермерів. Проте відомо, що ми не здійснюємо експорт на територію Румунії, а використовуємо її лише як транзитну зону. Експортні потужності України в напрямок Румунії дійсно виросли, за використання їх інфраструктури вони отримують гроші, що наповнює тамтешні бюджети. Тому передумов цим страйкам немає», – пояснив Денис Марчук.

Схожа ситуація була і з мітингувальниками Словаччини та Угорщини, каже Денис Марчук.

«Якщо ми подивимось на вимоги румунських мітингарів, то побачимо, що там мало питань, які стосуються українського агроекспорту. Вони вимагають не підіймати ціни на пальне, на страхування техніки, закликають не змінювати систему оподаткування. Подібні вимоги висували і польські фермери. На скільки довго будуть акції протесту на румунському кордоні не відомо. Хоча з ними вже був діалог на рівні прем’єр-міністра цієї країни і не страйк не мав повторитись», – зазначив заступник голови ВАР.

Денис Марчук вважає, що за акціями протесту може стояти росія, бо тільки їй вигідно зривати поставки українських фермерів на зовнішні ринки.

«Виходить так, що якась «третя сила» підігріває протестні настрої, які закінчились в одній країні і почались в іншій. Звичайно у блокуванні логістичних маршрутів зацікавлена російська сторона. Країна-агресор розуміє, що аграрний сектор наповнює бюджет України звідки йде фінансування збройних сил», – заявив Денис Марчук.

Він додав, що правоохоронні органи України та Румунії мають детально розібратись, хто стоїть за блокування кордону.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *