Україна закликає Велику Британію та Францію долучитися до розблокування експорту зерна через порти Великої Одеси

Аграрії України закликають Велику Британію та Францію долучитися до  розблокування «зернового коридору» і пролонгації Чорноморської зернової ініціативи на 2023/2024 маркетинговий рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УАК.

Аграрії публічно звернулися до  прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака та президента Франції Еммануеля Макрона з проханням  допомогти врегулювати питання експорту українського збіжжя Чорним морем.

«РФ фактично є піратом на морі. Аби відновити торгівлю продовольством та допомогти Україні, ми звертаємось до керівництва Великої Британії та Франції з проханням приєднатись до ООН, Туреччини, України як сторін, які беруть участь у перемовинах з РФ щодо повного розблокування логістичних шляхів в акваторії Чорного моря», – говорить Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації.

Після того, як РФ взимку 2022 заблокувала чорноморські порти, аграрії України мають фінансові втрати та відчувають дефіцит коштів для покриття виробничих потреб.

«Блокада портів спричинила проблеми для всього людства на нашій планеті у зв’язку з подорожчанням продуктів харчування. В окремих африканських країнах суттєво зросла смертність людей від голоду. Морем до початку великої війни переміщувалось близько 80% аграрної сировини та продуктів харчування. Дуже розраховуємо на розуміння та підтримку Франції та Великої Британії», – говорить Леонід Козаченко.

Нагадаємо: ООН, Туреччина, Україна та ООН, Туреччина, РФ влітку 2022 року підписали угоди, які дозволили Україні протягом 2022/2023 МР експортувати продовольство. 17 липня 2023 року РФ припинила участь в Чорноморській зерновій ініціативі та постійно обстрілює порти Великої Одеси та порти Дунаю.

Питання розблокування експорту зерна з України Чорним морем є одним із нагальних для світу. Аграрні асоціації України вважають, що РФ грубо порушує міжнародну Конвенцією Монтре.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *