Україна почала експортувати цибулю в Румунію

За інформацією аналітиків, цінова ситуація на ринку цибулі України залишається стабільною, в той час, як у сусідніх країнах Євросоюзу відзначається зростання цін. Зокрема, в Польщі з початку 2024 року цибуля активно дорожчає і вже перевищила рівень 2023 року для цього періоду.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

В Україні ж оптові ціни на цибулю наразі вдвічі нижчі від торішніх і близькі до середніх багаторічних, становлячи близько 34 центів США за кг.

На цьому тлі Україна почала відвантажувати цибулю в Румунію.

«Найімовірніше Румунія, яка раніше активно імпортувала цибулю з Молдови, переключилася на закупівлю цибулі в Україні, оскільки запаси цієї продукції в Молдові почали знижуватися, а ціни зростати», – вважає Федір Рибалко, міжнародний консультант із плодоовочевої торгівлі та логістики.

«Станом на сьогодні ціна на цибулю в Україні залишається стабільною і становить від 10 до 15 грн/кг, що еквівалентно $0,27-0,40 доларів США за кг, залежно від якості, регіону та розміру партії. Останніми тижнями на ринку з’явилося багато пропозицій про продажі дрібної цибулі та цибулі невисокої якості, що, на мій погляд, є результатом сортування продукції для експортних відвантажень і постачання в мережі супермаркетів. Ціни на таку цибулю не перевищують 7 грн/кг ($0,19)», – повідомляє Олександр Хорєв, міжнародний експерт ФАО.

Очевидно, що на сьогодні експорт цибулі в країни ЄС з України стає вигідним. Це вкотре підтверджує неймовірне – Україна змогла відновити виробництво цибулі всього лише за один рік, втративши внаслідок варварських дій російських загарбників до 80% площ та інфраструктури з вирощування, зберігання та доробки цибулі в південних регіонах Херсонської області. Цілком можливо, що зростання поставок цибулі з України до країн ЄС може підтримати ціни на цибулю на внутрішньому ринку, особливо на продукцію високої якості, однак для цього необхідно істотно наростити обсяги поставок, які поки що залишаються порівняно невеликими.

«Наразі ситуація на світовому ринку цибулі виглядає абсолютно неймовірно. У багатьох країн, таких як Узбекистан, Казахстан і Таджикистан – явний надлишок цибулі на ринку. Індія, яка заборонила експорт, також стикається з обвалом цін на неї. Низькі ціни на цибулю також у Туреччині. Водночас у Євросоюзі відчувається дефіцит якісної цибулі, але експорт її в напрямку Азії, Близького Сходу та Східної Африки з Нідерландів наразі ускладнений через дії атак хуситів на цивільні судна в Червоному морі, що може призвести до стабілізації цін у ЄС, але зростання цін у країнах-імпортерах. Крім того, надто багато країн запроваджують обмеження на експорт цибулі, що призводить до справжнього хаосу і непрогнозованості цього ринку», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Потрібно також зазначити, що вже за півтора місяця на ринок почнуть надходити перші партії цибулі нового врожаю з південних регіонів Центральної Азії, а також з Північної Африки. Відповідно, ситуація на ринку цибулі, найімовірніше, залишиться досить динамічною щонайменше до літа 2024 року.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *