Україна нарощує експорт цибулі до Європи

Україна нарощує експорт цибулі до Європи

Україна продовжує нарощувати експорт цибулі на тлі зростаючого дефіциту цибулі в Євросоюзі та зниження цін в Україні. Зокрема, українським експортерам цибулі вдалося наростити обсяги поставок до Румунії та Молдови, а також дещо розширити географію підставок. Вперше минулого тижня оптові партії свіжої цибулі з України було експортовано до Болгарії, Греції та Північної Македонії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Нагадаємо, що ціни на цибулю в Україні минулого тижня несподівано для багатьох різко знизилися. Багато учасників ринку вважають, що це зниження цін є тимчасовим, і після реалізації надлишків цибулі невисокої якості, ціни знову відновляться і навіть перевищать раніше досягнуті рівні. Поки ж ціни на цибулю в Україні перебувають ближче до середніх багаторічних показників, тобто не є критично низькими. Хоча очевидно, що більшість тих, хто вирощував цибулю, очікували набагато вищих цін цього сезону.

Проте, з огляду на високі запаси цибулі в сховищах країн Центральної Азії, а також наближення часу початку збирання цибулі нового врожаю наприкінці березня, аналітики не прогнозують повторення цінових рекордів весни 2023 року.

Не виключено, що Україна продовжить експортувати цибулю з огляду на перспективи рекордно високих цін на цибулю в країнах Євросоюзу в березні-квітні 2024 року. Сьогодні ціни на цибулю в Україні дають змогу це робити, і багато учасників ринку вважають, що цей цінова різниця між цінами в ЄС і Україні збережеться і найближчими місяцями, а, можливо, навіть і зросте.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *