Україна фактично виконала домовленості з Єврокомісією та Польщею для розблокування кордону

Україна виконала заходи щодо розблокування кордону з Польщею, про які домовлялися з Європейською комісією та Варшавою, заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергія Деркача в ефірі телемарафону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на РБК-Україна.

Він розповів, що у питанні блокади кордону вже є зрушення, оскільки було відкрито пункт пропуску «Угринів – Долгобичув».

«Окрім цього, згідно з останніми домовленостями з Європейською комісією та польським урядом, ми напрацювали низку заходів, які мали б фактично задовольнити протестувальників та зупинити протест. Фактично ці заходи всі виконані», – зазначив Деркач.

Чиновник додав, що Україна технічно готова до відкриття нових смуг для порожніх транспортних засобів у системі «єЧерга», що було обіцяно раніше. Це можливо лише у разі відкриття кордону.

Про всі вжиті заходи наша країна розповіла уряду Польщі та Єврокомісії.

«Більшість держав ЄС виступили за підтримку України. Фактично кожна країна виступила із засудженням протестів, що відбуваються на українсько-польському та українсько-словацькому кордонах, що призводить до економічної шкоди для всього ЄС і точно не допомагає Україні виграти війну. Тому були гучні заяви від деяких країн ЄС та від ЄК про негайні заходи для польського уряду», – додав він.

Нагадаємо, майже місяць тому польські перевізники розпочали страйк на кордоні з Україною. Вони фактично заблокували кордон – там пропускали по 1-2 вантажівки на годину. Перевізники вимагають, зокрема, щоб Євросоюз повернув для українських водіїв систему дозволів.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *