Україна через 10 років зможе виробляти 200 млн т агропродукції, – Тарас Висоцький

Після перемоги у війні, Україна зможе за 10 років наростити виробництво агропродукції до 200 млн тонн та годувати 600 млн людей на планеті щороку, наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час конференції «Від візії до майбутнього України: Початок постійного діалогу держави та бізнесу».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Він розповів учасникам заходу, як може розвиватися агропромисловий комплекс за умови деокупації всіх українських земель. Зауваживши, що перспектива реалізації такої стратегії залежить від паралельного розвитку інших секторів економіки.

«Наші цілі: забезпечувати 600 млн людей на планеті харчовими продуктами, розвивати політику імпортозаміщення і до 90% споживати власну агропродукцію, підвищити конкуренцію в секторі переробки і, відповідно, переробляти 50% врожаю, розвивати ринок біометану, здобути інвестиційний портфель у $57 млн, є абсолютно реальними, але для цього нам потрібна інша точка відліку», – зазначив Перший заступник.

За словами Тараса Висоцького, Україна може наростити виробництво до 200 млн тонн агропродукції за наступні 10 років, але для цього вона має мати в обробітку всі 32 млн га землі і здобути перемогу у війні.

«Багато країн вже тепер зіткнулися з гострою нестачею продовольчих продуктів, йдеться про 350 млн людей, при цьому населення планети збільшується, а кліматичні умови змінюються не в кращу сторону для агросектору, тож потенціал України на агропромисловій мапі значний і він може зростати», – переконаний він.

Крім того, Тарас Висоцький додав, що Україні потрібно робити акцент на автоматизації та цифровізації всіх с/г процесів, щоб підвищити продуктивність та інтенсивність виробництва агропродукції.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *