У 2023 році в Україні побудували 15 овочесховищ

В Україні поступово відновлюється ринок будівництва овочесховищ – в цьому році було їх побудовано 15 загальною потужністю близько 10 тис. тонн, повідомив комерційний директор ТОВ «Ван Дайк Технікс» Андрій Марущак.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«У першому воєнному році в Україні було побудовано лише одне сховище потужністю 1 тис. тонн для зберігання картоплі в Київській області на базі ТОВ «Бровари Картопля». У 2023 році можна говорити про пожвавлення ринку, оскільки було побудовано 15 сховищ потужністю 10 тис. тонн. До довоєнного рівня інвестування фермерам далеко – 2021 року вони побудували картоплесховищ на 51 тис. тонн, і це були переважно великі проєкти від 10 тис. тонн потужності. Тільки два учасники ринку інвестували в проєкти по 2 тис. тонн», – сказав він.

За інформацією Марущака, будували невеликі за ємністю овочесховища фермери Чернігівської, Вінницької, Тернопільської, Львівської, Черкаської областей. Призначені вони переважно для зберігання цибулі (85% побудованих потужностей), а також картоплі (15% потужностей).

Примітно, що для будівництва аграрії використовували власні кошти, зароблені від реалізації овочів за рекордними цінами, що встановилися восени-навесні 2022-2023 МР через дефіцит цієї продукції в країні, викликаний втратою основних овочівницьких регіонів – Херсонської та Запорізької областей, пояснив він.

«Однозначно фермери не зможуть самостійно наростити втрачений країною потенціал. Адже тільки в Каховці розташовувалося овочесховищ потужністю близько 150 тис. тонн. Для їх відновлення знадобиться понад 3-4 млрд грн. Крім того, під час відновлення промислового овочівництва бажано врахувати «помилки минулого» й уникати концентрації зберігання овочів в одному регіоні. Їх зберігання має бути розсереджено по всіх областях, кожна з яких має хоча б на 50% покривати власні потреби», – додав експерт.

Марущак нагадав, що будівництво камери зберігання картоплі потужністю 1 тис. тонн обходиться фермеру в 10 млн грн. Оптимальним для зберігання овочів є овочесховище на 4-5 тис. тонн, картоплесховище на 2-3 тис. тонн. Вони укомплектовуються лінією сортування та фасування, яка залежно від типу та продуктивності коштує від 4 до 20 млн грн.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *