Виноробам необхідні зміни в законодавстві

В Україні презентували досягнення виноградарсько-виноробної галузі та обговорили необхідні  ключові законодавчі зміни для її розвитку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

«Виноробна галузь через повномасштабну війну зазнала значних втрат. Але попри це, торік нам вдалося експортувати українське вино у 49 країн світу. Наше вино було представлено на низці міжнародних виставок, а на найбільшому винному конкурсі у світі Decanter World Wine Competition 2023 Україна здобула 37 нагород. Ми відновили членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine)», – сказав у своєму вітальному слові Микола Сольський.

Представники виноробного ринку зазначили, що треба зняти обмеження щодо надання державної підтримки підприємствам первинного виноробства, які не розливають продукцію у споживчу тару і не реалізують її кінцевому споживачу, а є лише ланкою в процесі виробництва. Йдеться про зміни до Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні». 

Також необхідно знизити акцизний податок на ігристі вина та скасувати їх маркування марками акцизного податку, так як це вже є в країнах ЄС: Греції, Іспанії, Італії, Болгарії та інших. На думку фахівців, необхідно виключити столові вина з переліку підакцизних товарів як це працює в 15-ти країнах ЄС. Для реалізації цих ініціатив потрібно внести відповідні зміни до Податкового кодексу України.

Крім того, для розвитку галузі дуже важливо підтримати малих виробників й прийняти проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції» (№ 9030).

У законопроекті йдеться про зменшення вимог до матеріально-технічної бази малих виробників продукції, оскільки їм надається право закуповувати сировину (виноград, плоди, ягоди, мед) українського походження. А ще – дозволити їм розливати вина у металеві банки із харчового алюмінію, а також кеги із алюмінію та нержавіючої сталі.

Відповідно до вимог регламенту ЄС 2021/2117 від 02.12.2021 року, потрібно прийняти законопроект № 9139, який передбачає, зокрема, створення єдиної державної інформаційної системи «Виноградарсько-виноробний реєстр» та введення вимог до виробництва та обігу вин.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *