Від підтримки аграріїв до імпортозаміщення – Зеленський ввів в дію рішення щодо забезпечення продовольчої безпеки

9 жовтня указом Президента України введено в дію рішення РНБО  «Про стан забезпечення продовольчої безпеки». Згідно з цим рішенням Кабмін протягом місяця повинен активізувати співпрацю із Всесвітньою продовольчою програмою ООН стосовно отримання допомоги вразливими верствами населення, особливо тим, які постраждали внаслідок війни, руйнування греблі Каховської ГЕС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на LIGA.Бізнес.

Також разом з обласними військовими адміністраціями, органами місцевого самоврядування, представниками аграрного бізнесу у місячний строк мають розробити план заходів із відновлення аграрного виробництва на деокупованих територіях, що передбачатиме, зокрема, заходи щодо сприяння безперешкодному постачанню агровиробникам деокупованих територій матеріалів, необхідних для ведення сільськогосподарської діяльності.

Для аграріїв, які постраждали через війну, буде розроблено план фінансової допомоги.

Мінагрополітики має за 2 місяці опрацювати питання здійснення форвардних державних і місцевих закупівель сільськогосподарської продукції нового врожаю з метою задоволення потреб внутрішнього ринку у соціально важливих харчових продуктах і біоенергетичній сировині, створити умови для розвитку молочного скотарства у фермерських господарствах, впровадити механізми державної підтримки аграріїв.

Мінекономіки разом з Мінфіном, Національною академією аграрних наук України та Національним інститутом стратегічних досліджень у тримісячний строк повинні підготувати програми відродження підприємств харчової та переробної промисловості шляхом кластерної організації виробництва на рівнях громади, району, області та держави в цілому.

Також рекомендовано Національній академії аграрних наук України до 1 грудня 2023 року в тематиці наукових досліджень передбачити створення нових та удосконалення наявних вітчизняних конкурентоспроможних засобів захисту сільськогосподарських тварин, що забезпечать 35-40 % імпортозаміщення.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *