В Україні зберуть близько 11 тис. тонн рису

Одна із галузей рослинництва, яка зазнала найбільших втрат від російської агресії – це вирощування рису. Через повномасштабну війну виробництво рису скоротилося в 2022 році в 16 разів, порівнюючи з попереднім роком, і становило лише 3,1 тис. т.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Вирощуванням рису через природно-кліматичні умови до війни займалися Одеська та Херсонська області. Через напад росії частина території Херсонської області була окупована, відповідно Україна ще минулого року втратили можливість вирощувати рис на цих землях. Варто зазначити, що виробництвом цієї культури займалась в основному лівобережна частина Херсонської області, яка все ще знаходиться в тимчасовій окупації. Тож вже півтора року ми не маємо можливість отримувати рис з цієї частини України. А після підриву Каховської ГЕС подальша ймовірність вирощувати рис на цих територіях мінімальна.

Залишилася лише Одеська область, яка в 2022 році виростила близько 3,1 тис. т. Такі невеликі обсяги виробництва пов’язані з невизначеністю на початку війни та переорієнтацією на інші більш пріоритетні культури. В 2023 році ситуація в Одеській області трішки покращилася і очікується власне виробництво близько 11 тис. т.

Україна завжди імпортувала більше рису, ніж вирощувала самостійно, оскільки є країни, де природно-кліматичні умови більш сприятливі для вирощування цієї культури. Однак, можливість самостійно забезпечувати себе необхідними продуктами харчування, гарантуючи власну продовольчу безпеку – теж важливо.

Незважаючи на війну та руйнування традиційних логістичних маршрутів, обсяги імпорту рису залишаються на відносно сталому рівні. В 2022 році було імпортовано 87,6 тис. т рису, що на 5% більше попереднього року.

Основними країнами постачальниками традиційно були: Китай, Індія та Пакистан. В 2023 році очікується імпорт на рівні 73 тис. т, що на 17% менше показника 2022 року. Скорочення імпортних поставок зумовлене зростанням світових цін на рис та низькою платоспроможністю українців.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *