В Одеській області розпочалась весняна посівна

Користуючись теплою лютневою погодою, аграрії Одещини розпочали весняну посівну і вже посіяли 7,5 тис. га ярого ячменю та 4,2 тис. га гороху.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

Зазначається, що цьогоріч на Одещині суттєво збільшили посівні площі під горохом через проблеми з посухою. В області вперше посіяли 68 тис. га озимого гороху, ще планується засіяти близько 40 тис. га ярим горохом.

Загалом у 2024 році в області планують збільшити посівні площі та посіяти: 266 тис. га зернових, 464,5 тис. га технічних, 37,9 тис. га овоче-баштанних та картоплі, 21 тис. га кормових.

Потребу в насінні ранніх зернових у кількості 18,1 тис. тонн сільгоспвиробники забезпечують коштом власних ресурсів. Насіння кукурудзи у кількості 3 тис. тонн закуплено у господарств науки та у фірм – дилерів закордонної селекції. Теж саме стосується і насіння соняшнику, потреба якого становить – 2,5 тис. тонн.

Наразі аграрії проводять підживлення посівів озимих культур. 365 тис. га посівів або 42,3% отримали азотне живлення, що сприятиме кращому розвитку вегетативної маси рослин та їх кореневої системи.

Для проведення підживлення посівів на всій площі необхідно закупити 86 тис. тонн мінеральних добрив. Вже придбано 55 тис. тонн, що становить 64% від потреби. Крім того, для проведення заходів з боротьби зі шкідниками, хворобами та бур’янами на посівах сільськогосподарських культур необхідно придбати 1244 тонн пестицидів та гербіцидів. Зазначається, що вже закуплено 675 тонн хімікатів, що становить 54,2% від потреби.

Щодо забезпеченості аграрних підприємств технікою та паливно-мастильними матеріалами відомо, то на весняно-польових роботах планують залучити 9,7 тис. тракторів, 13,2 тис. одиниць посівної та ґрунтообробної техніки, в тому числі 5 тис. сівалок та 6,2 тис. культиваторів. Також закуплено 21 тис. тонн дизельного пального при потребі 29,5 тис. тонн або 71% від необхідного обсягу та 4,2 тис. тонн бензину при потребі 7,8 тис. тонн, що становить 54% від необхідного.

Також зазначено, що пізніх зернових в області планують посіяти: 150 тис. га кукурудзи, 8 тис. га проса, 8 тис. га зернобобових (нут і сочевиця), 5 тис. га сорго та 2,5 тис. га рису. Серед технічних культур найбільші посівні площі – 420 тис. га відведено під соняшник, 25 тис. га займе льон олійний, 6,5 тис. га соя.

Щодо стану озимих, то в північній частині області 90% посівів знаходяться в доброму та задовільному стані й особливих хвилювань в аграріїв не викликає. Проте в центральних та південних районах області близько 50% посівів знаходяться в доброму та задовільному стані, а інша половина характеризується, як слабкі та зріджені. Додається, якщо цьогорічна весна буде прохолодною та затяжною, такі посіви, за умови проведення додаткових технологічних операцій по догляду за ними, можуть дати нормальний урожай. Якщо ж весна буде жаркою та посушливою не виключено, що частину площ доведеться пересівати. В цьому випадку зростуть посівні площі таких ярих культур, як соняшник, соя, льон олійний, кукурудза, просо та сорго.

Всього в області посіяно 862 тис. га озимих, з них: 556,4 тис. га пшениці, 172,2 тис. га ячменю, 133,3 тис. га ріпаку.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *