В Ізмаїлі відбудеться меліоративний форум

Представники Мінагрополітики, Світового банку, Держрибагентства, Держводагентства, народні депутати, керівники профільних та наукових установ, організацій водокористувачів, агровиробники проведуть 19 липня у м. Ізмаїл меліоративний форум.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту аграрної політики Одеської ОВА.

На форумі обговорять фактичний стан реалізації реформи гідротехнічної меліорації, досягнення та перешкоди, а також презентують бачення можливих сценаріїв відновлення систем зрошення та осушення в Україні.

Організатор форуму – Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

У межах форуму пройде польова демонстрація Суворовської зрошувальної системи та презентація проєкту її модернізації. Також під час заходу відбудуться комітетські слухання Верховної Ради України на тему: «Актуальні питання управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності» під головуванням Олександра Гайду, голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Під час форуму відбудеться урочисте підписання договорів, за якими дві організації водокористувачів отримають від Програми USAID АГРО фінансування на суму близько 36 млн грн на впровадження нових технологій зрошення та енергоощадного обладнання. 

«У зв’язку з кліматичними змінами продовольча безпека регіону значною мірою буде залежати від того, наскільки ефективно адаптується сільське господарство до майбутніх агрокліматичних умов вирощування сільськогосподарських культур, адже саме кліматичні зміни поступово роблять агровиробництво в регіоні без додаткового зрошення малопродуктивним, в той час, як полив підвищує врожаї у 2-3 рази. Допомогти аграріям адаптуватися до змін клімату може лише зрошення. Особливо це важливо, з врахуванням того, що зрошення – це внесок до перемоги на економічному фронті», – говорить Алла Стоянова. 

Онлайн трансляція заходу відбудеться на каналі USAID АГРО в YouTube.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *