В ЄС стрімко ростуть ціни на картоплю

Попит на поставки картоплі в ЄС залишається високим, але пропозиція скорочується. Це пов’язано з тим, що багато виробників більше не мають достатніх запасів, щоб пропонувати їх на вільному ринку через проблеми з якістю, які погіршили придатність до зберігання, викликані вологим урожаєм минулого року. Ті, хто має запаси, знають про дефіцит пропозиції і чекають ще більших цін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на freshplaza.

Щоб поповнити контрактні пропозиції, покупці повинні підвищити ціни, щоб стимулювати виробників продавати. Минулого тижня орієнтовна ціна Mintec (MBP) на голландську картоплю для переробки досягла 37,5 євро/100 кг, що є найвищою ціною в лютому з 2014 року. Згідно з ринковими джерелами, очікується, що обмежена пропозиція продовжуватиме підтримувати ціни.

У Нідерландах ознаки дефіциту стають очевидними в переробній промисловості. VAVI, переробна організація в Нідерландах, переробила 321,6 тис. тонн картоплі в січні 2024 року, що на 10,8% менше, ніж у попередньому році. Був дефіцит переробної картоплі через проблеми з її отриманням від постачальників. Голландська переробка стає все більш залежною від поставок із сусідніх країн: у січні 2024 року імпортовано 33,2% загального обсягу пропозиції проти 21,4% імпорту в січні 2023 року.

Крім того, через сильні опади під час збору врожаю значна кількість картоплі залишалася в насиченій вологою землі протягом тривалого періоду часу. NEPG (Північно-Західноєвропейські виробники картоплі) підрахували, що 650 тисяч тонн було втрачено під час збору врожаю або залишилося в землі та не потрапило на ринок. Картопля, зібрана під час вологих умов, вже не була придатною для тривалого зберігання. Як наслідок, доступність неконтрактних поставок є дуже обмеженою, і переробники конкурують між собою за обмежені запаси, що продовжує підштовхувати ціни.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *