USDA збільшило прогноз пропозиції та споживання пшениці

У грудневому звіті USDA збільшило прогноз загальної пропозиції пшениці, але також підвищило прогноз споживання та торгівлі. Це зрештою знизило прогноз кінцевих запасів до 258,2 млн т, проти 258,7 млн т у листопаді та проти 258.9 млн т середньої оцінки аналітиків. Загальна пропозиція збільшилась на 1,3 млн т, а споживання на думку USDA має зрости на 1,8 млн т, зважаючи на вищий попит в ЄС, Південній Кореї та Таїланді саме на фуражну пшеницю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі Barva Invest channel

USDA підвищило прогноз валового збору пшениці в Австралії до 25,5 млн т проти попередньої оцінки 24,5 млн т. Поточна оцінка наразі відповідає офіційним прогнозам ABARES. Прогноз експорту підвищено на ті самі 1 млн т, а також збільшено показник кінцеві запаси через вищі оцінки початкових запасів у 2023/24 МР.

Для Канади оцінка врожаю була також відкоригована до офіційного прогнозу StatCan (31,9 млн т), тобто +1 млн т до листопадового прогнозу USDA. Оцінка експорту підвищена на 0,5 млн т, кінцеві запаси також на 0,5 млн т.

Для інших експортерів (ЄС, Україна, США, Казахстан, Аргентина, росія) прогнози зазнали мінімальних змін. Для прикладу, експортний потенціал США +0,7 млн т, України +0,5 млн т, решта без змін.

Для Бразилії прогноз врожаю знижено на 1 млн т (до 8,4 млн т), а от оцінка імпорту залишилась без змін (5,6 млн т).

Єдині зміни які стосувались Китаю – прогноз імпорту. Зважаючи на активізацію китайського попиту на пшеницю упродовж останніх двох тижнів, імпортний потенціал підвищено на 0,5 млн т (до 12,5 млн т). Це менше, ніж купив Китай, але в USDA нема мети різко змінювати прогнози на мінливій активності.

Змін у грудневому звіті для пшениці було не так багато. Оцінки USDA по кінцевих запасах у світі, по кінцевих запасах у США виявились нижчими за середні прогнози аналітиків. Прогноз експортного потенціалу США було підвищено, однак це не дивно, зважаючи на чудові експортні продажі пшениці до Китаю упродовж останніх двох тижнів.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *