USAID АГРО надасть до 270 млн грн на розвиток потужностей з доробки, сушіння та зберігання зерна

У зв’язку з труднощами експорту мікро-, малі та середні сільськогосподарські виробники (ММСП) в Україні потребують додаткових потужностей сушіння та зберігання зерна Програма USAID AGRO передбачає співфінансування в розмірі до 270 мільйонів гривень для українських компаній, які надають послуги із сушіння, зберігання та доробки зерна і технічних культур. Програма передбачає 10-15 проєктів співфінансування з бюджетом 18-36 мільйонів гривень кожен. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Проєкт дасть змогу збільшити виробництво та тривалість зберігання зернових і технічних культур, сприяючи сталості бізнесу та підвищенню продовольчої безпеки України. USAID AGRO запрошує до участі в проєкті українські підприємства та компанії, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають елеваторні потужності та підготували або розпочали підготовку проєктної документації. 

Очікувані результати в межах одного проєкту:

 • щонайменше, додатково 70 ММСП отримають послуги з доробки, сушіння та/або зберігання зерна;
 • не менш ніж на 20 тисяч тон в рік збільшиться надання послуг ММСП зі зберігання зерна та/або не менш ніж на 50 тисяч тон в рік послуг по сушінню зерна;
 • не менше 50% від загальної кількості наданих послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна отримають ММСП, які мають в обробітку (орендують) землі площею менше 500 га.

Додатковими перевагами будуть:

 • збільшення елеваторних потужностей переробних підприємств;
 • спрямування проекту на впровадження енергоефективних технологій.

Також перевага буде надаватись заявникам, які підпадають під визначення малих і середніх підприємств відповідно до критеріїв:

 • мале підприємство – 10-49 працівників, від $100 тис. до $3 млн річний оборот та річна сума активів;
 • середнє підприємство – 50-300 працівників, від $3 млн до $15 млн річний оборот та річна сума активів.

Інформація для подання заявки:

 • до 19  січня 2024 р. – зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса: [email protected]); 
 • 23 січня 2024 р. з 11:00 до 13:00 Програма USAID АГРО  проведе передзаявочний онлайн-семінар; 
 • не пізніше 18:00 30 січня 2024 р. – подання запитань щодо участі у цьому конкурсі на [email protected];
 • не пізніше 18:00 14 лютого 2024 року – кінцевий термін подання заявок для розгляду в першому раунді (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи) на [email protected].

Заявки будуть розглядатися в міру їх надходження. Програма USAID АГРО продовжуватиме приймати заявки до 18:00, 3 липня 2024 року або до моменту вичерпання коштів.  

Повний опис технічного завдання доступний за посиланням.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *