Туреччина відправить до Нігерії 25 тисяч тонн українського зерна

Вантаж українського зерна масою 25 тисяч тонн готується до відправки з турецького порту Самсун у Нігерію в рамках програми Grain from Ukraine, розповів Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Це зерно було доставлене в насипному порядку з одного з портів в Україні ще під час дії Чорноморської зернової ініціативи. Зараз воно зберігається в Туреччині в рамках Світової продовольчої програми ООН. Для нас важливо, що ми співпрацюємо зі Світовою продовольчою програмою, щоб постачати зерно у такі країни, як Нігерія», – наголосив Боднар.

Дипломат після відвідання порту та судна Fuat Sezgin, яке доправить вантаж в Нігерію, повідомив, що загалом планується відправити ще 60 кораблів з різних портів.

«Ця ініціатива буде реалізовуватися в міру того, наскільки зерно буде використовуватися, чи з портів Туреччини, чи з інших портів, де воно зараз зберігається. Ключовим координатором є Світова продовольча програма ООН, яка використовує можливості завантаження або з українських портів, або з тих, які були раніше куплені чи збережені в Туреччині чи в інших країнах. Зокрема, мова йде про Іспанію, яку досить часто говорять як про один з пунктів призначення українського зерна», – сказав він.

Як повідомив капітан судна, яке вирушить з українським зерном в Африку, вантаж прибуде в Нігерію приблизно через місяць.

«Зерно, яке буде завантажено на корабель протягом ще приблизно 10 днів, складає 25 тисяч тонн. Після завантаження ми триматимемо курс в Нігерію. Шлях до нігерійського берега займе ще приблизно 20 днів і також може залежати від погодних умов», – розповів капітан судна Fuat Sezgin Толга Оджал.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *