Трейдери намагаються штучно занижувати ціни на зерно, – аналітики

Трейдери намагаються штучно занизити ціни на пшеницю та кукурудзу, мотивуючи це кризою у Червоному морі, зростанням фрахту та іншими глобальними проблемами, припускають експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

Темпи експорту з України на 22 січня 2024 року складають понад 1 млн тонн пшениці. На січень трейдери законтрактували 1,5 млн тонн цієї культури. На лютий також йдуть досить активні продажі – вже 1,3-1,4 млн тонн законтрактованої пшениці. Також є невеликі продажі на березень. Разом з тим запаси пшениці знаходяться на достатньому рівні.

«На ринку імпортерів цінники стоять практично без змін. Єдиний покупець, який намагається купувати відносно дешевше, це Туреччина. Іспанія та Італія знизили ціну всього на 2 долари. Величезного падіння на експортних ринках немає. До того ж трейдери намагаються проштовхувати наративи про обвал ринку через проблеми у Червоному морі та здорожчання фрахту. Особливо намагаються закупити дешевше фуражну пшеницю. Але чіткого фактора, який потягнув би ціни вниз немає», – кажуть аналітики «ПУСК».

У портах Дунаю пшениця коштує $180-185 за тонну пшениці, із прогнозом збільшення у лютому. В портах Одеси – $184-189. А на кордоні з Румунією – $220-225 за тонну.

Ідентична ситуація склалась на ринку кукурудзи. На січень законтрактовано 3,2 млн тонн. На лютий вже продано 2,8 млн тонн. На березень вже законтрактовано 1 млн тонн.

«Падіння ціни в імпортерів майже не відбулось. Єгипет як купував по $215-220 за тонну кукурудзи так і продовжує купляти за цією ціною. В Європі ціни теж стабільні. Навіть те, що наші великі експортери на минулому тижні вийшли в порт Констанца і почали продавати великі об’єми цієї культури, не знизило суттєво ціни. Хоча трейдери і тут намагаються суттєво занизити вартість», – додали експерти.

На кінець січня кукурудза в портах Дунаю продається за $160-165 за тонну. В Одеських – $150-155. Аналітики прогнозують підвищення цін на цю культуру у лютому.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *