Торговельні війни: пошук компромісу триває

Напруга на українсько-польському кордоні буде тривати ще не один місяць з політичних причин. Але пошук компромісу активно ведеться урядами України та Польщі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Сьогодні у ситуації з поляками важливо знайти компроміс. Бачимо, що дві урядові команди говорять про ліцензування експорту певних видів продукції, що могло б пом’якшити напругу між Україною та Польщею. Але в цілому політичний чинник залишиться вирішальним: місцеві виборчі процеси у Польщі, які будуть тривати до середини квітня, а пізніше вибори до парламенту ЄС, продовжать негативно впливати на ситуацію на кордоні з Україною», – вважає заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Пропозиції торговельного комітету ЄС щодо поставок агропродукції з України ще не прийняті, і можуть бути невигідними для України, вважає Марчук.

«Рішення, запропоновані торговельним комітетом ЄС щодо поставок з України, зокрема цукру, яєць та курятини, були направлені на доопрацювання. Один з ключових моментів, який стоїть в процесі перемовин, чи це будуть обсяги, які Україна поставляла до ЄС в 2022-2023 роках, коли не було квот, чи це буде повернення до обсягів поставок 2021 року. Зараз піднімається питання, що це будуть обсяги 2021 року, що невигідно Україні,  бо у 2021 році діяло багато обмежень та квот. Якщо буде досягнуто компроміс по обсягах 2022-2023 років по вищеназваних категоріях товарів, то українська сторона на це погодилася вже кілька тижнів тому. Для нас ринок ЄС дуже потрібний. З $22 млрд валютної виручки України в 2023 році, близько $12 млрд становили кошти, отримані від торгівлі з ЄС», – розповів заступник голови ВАР.

Він нагадав, що серед викликів аграрної галузі актуальним лишається питання продажу сільгоспземель.

«Одне з питань, яке сьогодні піднімають українські аграрії – це ліміти на продаж землі, що були підняті з початку 2024 року до 10 тис. га. В умовах відсутності фінансування великі компанії з доступом до іноземних коштів становлять загрозу середньому і малому бізнесу. Тому просимо владу залишити ліміти по 100 га “в одні руки” на час війни. Інакше –  в умовах окупації, замінування, мобілізації значної частини робітників, мобілізації самих товаровиробників – є ризик припинення господарчої діяльності малими та середніми агропідприємствами. Україна не може цього дозволити під час війни», – зазначив Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *