Словацькі перевізники вирішили знову заблокувати ПП «Вишне Нємецьке -Ужгород»

Перевізники Словаччини обурені скупченням на кордоні українських фур, які не можуть виїхати в Європу іншим шляхом через страйк польських перевізників і погрожують знову заблокувати рух вантажівок на кордоні з Україною через пункт пропуску «Вишне Нємецьке -Ужгород» з п’ятниці, 1 грудня 2023 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.

Про це йдеться у заяві Союзу автомобільних перевізників Словаччини (UNAS). В асоціації кажуть, що «ситуація виходить з-під контролю», тому вони закликають до термінової зустрічі для обговорення подальших дій.

Словацькі перевізники невдоволені тим, що українські колеги збільшили обсяг та активно здійснюють комерційні перевезення до України з Польщі. За їхніми словами, українські вантажівки здійснюють транспортування без необхідності отримання спеціальних дозволів.

Вони зазначили, що йдеться саме про комерційні перевезення, адже за словами польських страйкарів, ті не обмежують перевезення тварин, палива гуманітарної та військової допомоги. Проте, в українських ЗМІ є інформація, що вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу від Червоного Хреста, цистерни із нафтопродуктами, газом та іншими небезпечними речовинами також зупинені та знаходяться на переповнених паркінгах та узбіччях доріг.

Словацьким перевізникам, як і польським колегам, також не подобається те, що комерційний транспорт звільнений від необхідності отримання дозволів на перевезення, на рівні з гуманітарним.

16 листопада Активісти Союзу автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) вийшли на акцію протесту і влаштували «тестову блокаду»: перекрили для вантажівок зі своєї сторони перехід «Вишнє Нємецьке – Ужгород». Одногодинна акція тривала з 13:00 до 14:00 (14:00-15:00 за Києвом). Словаки заявили, що якщо Брюссель не вплине на ситуацію, то вони перекриють кордон повністю.

21 листопада Спілка перевізників Словаччини розпочала страйк на україно-словацькому кордоні, внаслідок чого був заблокований рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє Нємецке». Проте, вранці 22 листопада, коли на території Словаччини перед пунктом пропуску «Вишнє-Нємецке» в напрямку України перебувало близько 350 вантажівок, страйкарі зняли блокаду і розблокували рух.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *