Силовики арештували рахунки найбільших господарств Черкащини

Два найбільші агропідприємства Черкащини – СТОВ «Воля» та ТОВ «Золотоніський бекон» можуть збанкрутіти вже найближчим часом. Все через дії правоохоронців, які відкрили кримінальну справу та заблокували рахунки підприємств.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

О 8 ранку, 7 червня, до місць проживання власників, директорів та до адміністративних будівель СТОВ «Воля» та ТОВ «Золотоніський бекон», які входять до групи компанії «Time», прийшли близько 50 працівників поліції та СБУ. Вони проводили обшуки, вилучили документи, вилучили готівку у працівника та арештували рахунки компаній. Приводом стала кримінальна справа, в якій правоохоронці підозрюють власників двох агрокомпаній у привласненні державних грошей.

ТОВ «Воля» має 2500 га в обробітку, 900 га з яких знаходяться під зрошенням, та 500 га – під овочами. На господарстві працює понад 150 людей. Торік компанія перелічила до бюджетів різних рівнів понад 13 млн грн та вже понад 5 млн за І півріччя 2023 року. ТОВ «Золотоніський бекон» має понад 70 тис. голів свиней, за якими доглядають понад 120 працівників. Минулого року загальні сплати податків у бюджет склали майже 6 млн грн та вже майже 7 млн грн за перші 6 місяців 2023 року.

У жовтні 2021 року на території СТОВ «Воля» завершили будівництво холодильника для зберігання картоплі на 15 тис. тонн, а на ТОВ «Золотоніський бекон» наприкінці 2020 року – елеватор  для зберігання комбікорму та відгодівельний комплекс. Елеватор є частиною майбутнього заводу з переробки кукурудзи потужністю 100 тис. тонн продукції на рік. Об’єкти ввели в експлуатацію, після чого отримали державну підтримку по програмі відшкодування вартості будівництва від Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Також, на дочірньому підприємстві ТОВ «Золотоніський бекон» – ТОВ «Грунвег», будується найбільше серед країн колишнього радянського союзу підприємство з виробництва пшона. Загальна сума інвестицій складає 96 млн грн. На заводі буде створено 50 робочих місць. Його майже добудували і мали запустити в серпні 2023 року.

Через декілька років після завершення будівництва, силовики вирішили, що об’єкти, за які отримано державне відшкодування вартості будівництва, не введені в експлуатацію. За цим відкрили кримінальну справу і наприкінці минулого тижня прийшли зі слідчими діями. Коли, під час обшуків, їм показали документи, які доводять завершення будівництва за усіма нормами всіх трьох об’єктів, слідчі вирішили проігнорувати цей факт, продовжили обшуки та під кінець заблокували рахунки двох господарств.

«СТОВ «Воля» вирощує овочі, а в цьому році додали ще кавун, цибулю та огірок. Більшість нашої продукції їде на Київ. Тепер ми не можемо оплачувати комунальні послуги, купляти добрива та інвестувати. Без оплати електроенергії за полив ми втратимо сотні тисяч тонн овочів, що в умовах нестачі цієї продукції через війну у Херсонській області, є злочином», – розповів співзасновник господарств Юрій Ткаченко.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *