Румунія готова збільшити перевезення українського зерна

Румунський порт Констанца, головний альтернативний маршрут експорту українського зерна після того, як вихід Росії призвів до зриву Стамбульської угоди, може обробляти додаткові вантажі до середини серпня, заявив голова бізнес-асоціації порту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Він додав, що оператори також прагнуть збільшити потужність.

Ще до того, як Росія в понеділок відмовилася від коридору безпечного проходження зерна через власні порти України, Констанца стала найбільшим альтернативним судноплавним маршрутом . З початку війни на неї припало приблизно третина українського зернового експорту.

Транзитний тиск зростатиме на Констанцу, яка традиційно займається експортом зернових із Румунії та її сусідів, які не мають виходу до моря, включаючи Угорщину та Сербію.

Загалом за перші шість місяців цього року компанія перевантажила 15,25 мільйона метричних тонн зерна, що на 24,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомили в адміністрації порту Констанца.
7,5 млн тонн із загального обсягу склали українські зерна. Для порівняння, за весь 2022 рік румунські портові оператори перевантажили 8,6 млн тонн українського зерна.

Віорел Панайт, менеджер портового оператора Comvex (CMVX.BX) і президент Бізнес-асоціації порту Констанца, сказав, що відставання в зборі зерна всередині країни та небажання деяких румунських фермерів продавати свій урожай за низькими цінами означає, що потужності для українського зерна будуть доступні до середини серпня.

«Жнива в Румунії починаються трохи пізніше, ніж в Україні, що породжує паузу між двома посівами», – сказав Панайт. І деякі румунські фермери все ще тримають свій урожай, тому продажі зараз стагнують. Це створює наявність логістичного потенціалу, від якого Україна може отримати вигоду».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *