Росія використовувала зернову ініціативу для обмеження українського агроекспорту, – ГУР МОУ

ГУР МОУ оприлюднив дані закритої доповіді «про роботу російської частини СКЦ в ході реалізації зернової ініціативи», підготовленої для вищого воєнно-політичного керівництва рф. В документі йдеться про шляхи перешкоджання роботі зернового коридору, що у підсумку призвело до припинення угоди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Основним завданням представників рф у складі СКЦ було максимальне зменшення обсягів експорту зерна з України.

«Ключовим елементом обмеження експорту стала прискіплива перевірка суден. Робота інспекторів проводилася відповідно до розроблених рекомендацій щодо оглядів суден. Внаслідок цього була обмежена участь в ініціативі для 46 суден, а ще 303 судна були обмежені в русі на загальний термін 342 доби».

Заходи по зриву зернової ініціативи були розбиті на кілька етапів, на першому з яких, за дорученням президента рф, участь рф в ініціативі була призупинена з 29.10.22 по 03.11.22, що призвело до скорочення обсягів експорту з 4,2 млн т у жовтні до 2,6 млн т у листопаді.

Наступним етапом стало обмеження допуску суден до порту Південний, зупинка реєстрації суден, скорочення інспекційних команд (не більше двох).

Вжиті заходи унеможливили експорт з чорноморських портів України майже 20 млн т вантажів. За даними доповіді, в період третього етапу Ініціативи (з 19 березня по 17 липня 2023 р) з українських портів було експортовано найменшу кількість продовольства – лише 7,8 млн т.

Окрема увага приділялася зриву поставок зерна за Всесвітньою продовольчою програмою ООН, оскільки реєстрація суден дозволялася лише після надання письмового підтвердження неучасті у вказаній програмі.

Автори доповіді зазначають, що «накопичений досвід вирішення поставлених задач дозволяє досягнути високого рівня ефективності в найкоротші терміни».

Тому в ГУР вважають, що в разі продовження зернової угоди росіяни використовуватимуть отриманий «досвід» для ефективного зриву домовленостей.

«Всі кроки по зриву Зернової угоди були частиною заздалегідь розробленого плану, а навмисний обстріл інфраструктури портів України є наступним кроком в його реалізації», – додають в ГУР.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *