Росія використовує Польщу для експорту овочів до Латвії

Російські овочі в Латвію часто потрапляють через Польщу, заявив генеральний директор Латвійської асоціації сільськогосподарських кооперативів (LLKA) Роланд Фелдманіс.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delfi.

«Овочі російського походження потрапляють на латвійський ринок через Польщу і це негативно позначається на вітчизняних виробниках – знижуючи обсяги продажу місцевих овочів та їхню вартість», – заявив Фелдманіс.

Тут використовують дві схеми.

Перша: польські постачальники ввозять російську продукцію та продають її у Латвії, вказуючи Польщу як країну походження (а не Росію чи Білорусь).

Другий варіант – імпортери ввозять фрукти та овочі з Польщі, реєструючись як невеликі компанії (неплатники ПДВ із невеликим оборотом), фактично утримуючи 21% від ціни продажу.

«Латвійські ж виробники з оборотом понад 50 000 євро виплачують 21% ПДВ до бюджету держави», – пояснив глава асоціації.

Читайте також: Поки фермери блокують український кордон, Польща збільшує імпорт російських огірків.

Латвійська продовольчо-ветеринарна служба (PVD) нещодавно отримала скаргу про те, що огірки російського чи білоруського походження у місцях продажу були відзначені як польські, тим самим вводячи в оману споживачів. Тому були проведені перевірки у низки оптовиків та у роздрібних продавців.

З десяти перевірених роздрібних продавців в одному випадку було виявлено, що продавець вводив споживачів в оману щодо походження імпортного товару, у зв’язку з чим розпочато адміністративне розслідування. Продавець пояснив PVD, що змінив країну походження овочів, тому що люди не хотіли купувати російські огірки. Порушення було виявлено на підприємстві, що реалізує товари на трьох торгових точках Ризькому Центральному ринку.

Нагадаємо, заборона на ввезення низки продуктів сільського господарства та кормів російського та білоруського походження набула чинності 8 березня. У Латвії вже порушено кримінальні процеси за порушення економічних санкцій проти Росії.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *